Deň obce Hlinné 2015

Deň obce Hlinné

V sobotu 4.7.2015 sa v športovom areáli obce uskutočnil "Deň obce Hlinné", ktorý bol spojený so súťažou vo varení guláša a turnajom hlinančanov. Vo varení guláša súťažilo 5 družstiev v zložení:
1. Miroslav Jenča, Viliam Hlad, Miroslav Jenča ml., 2. Peter Matta, Štefan Kandala, Miroslav Pališin, 3. Jarmila Tabaková, Matúš Hardoň, Ján Myšík, 4. Michal Gajdoš,
Michal Baran, Tomáš Hardoň, 5. Jaroslav Grundza, Štefan Jurmák, Jozef Bužo. Šieste družstvo bolo nesúťažné a pozostávalo z poslancov obecného zastupiteľstva.

Počas súťaže nám hralo a spievalo Humenské Trio. Vyhodnotenie súťaže bolo uvedené salvou zo zbraní Šermiarov z Košíc Aramis.
Za organizačné zabezpečenie súťaže vo varení gulášu bol zodpovedný poslanec obecného zastupiteľstva Peter Bačišin. Súťaž hodnotila komisia: Jozef Kmec, Anna Macáková a Ján
Goga. Pre deti boli počas dňa pripravené rôzne atrakcie­ šmýkalky, kolotoče, cukrová vata a modelovanie z balónov.
Na multifunkčnom ihrisku súťažilo 6 mužstiev vo futbalových zápasoch. Za organizačné zabezpečenie súťaže vo futbalovom turnaji bol zodpovedný poslanec Michal Kandala.
Prvé miesto získalo mužstvo A Hlinné Turbína, druhé miesto dospelí nad 35 rokov, tretie miesto dorast Turbína, štvrté miesto dospelí do 35 rokov, piate miesto dospelí roma, šieste
miesto dorast roma. Najlepším strelcom turnaja sa stal Milan Jurmák. Svojou návštevou nás poctili podpredseda KDH a poslanec NR SR Ing. Pavol Zajac,
prednosta Okresného úradu Vranov nad Topľou JUDr. Pavol Molčan, ktorý spolu s pani starostkou odovzdávali ocenenia.
Sobotnajšie horúce popoludnie nám spríjemnili svojím umením Šermiari z Košic Aramis,Humenské Trio, ľudová rozprávačka Araňa z Jarovníc, mužská spevácka skupina
Tarnavčan a folklórny súbor Topľan z Giraltoviec.Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým súťažiacim, prítomným občanom a hosťom, ktorí sa zúčastnili našej akcie a prispeli k jej zdarnému priebehu.

Dátum vloženia: 6. 7. 2015 21:08
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 9. 2016 19:34