Stolnotenisový turnaj

Súťažiaci

Dňa 30.12.2017 sa uskutočnil v Hlinnom stolnotenisový turnaj. Nádherná telocvičňa Základnej školy bola premenená na profesionálnu stolnotenisovú halu so všetkým, čo ku nej patrí.

Prihlásení hráči boli rozdelení do štyroch skupín.

Najmladší účastníci - žiaci – ukázali, že sa od minulého turnaja  zdokonalili. Darilo sa im so striedavými úspechmi, o čom svedčí aj to, že najvyšší počet bodov dosiahli traja a o umiestnení nakoniec rozhodoval pomer setov. Víťazný pohár si odniesla Sofia Kerestešová, druhé miesto obsadil Damián Pižont a na treťom skončil Jerguš Jenčo.

Medzi skôr narodenými sa zišli hráči s rôznymi skúsenosťami s týmto športom. Stolnotenisové nasadenie sa striedalo s neopísateľnými zábavnými chvíľami a  pohodou v priateľskej atmosfére. Ženy ocenili džentlmenský postoj chlapov pri hre. Víťazstvo si odniesol Milan Jenčo, druhú priečku obsadil František Kalafa a na treťom mieste skončila Božena Jenčová.

Muži odohrali riadne chlapské súboje. Oduševnený výkon a prepotené tričká ukázali zdravú bojovnosť v športovej rivalite. Vyvrcholením bolo finále najlepších hráčov Petra Stredného a Jozefa Nemčíka, ktoré ukázalo krásu tohto športu s množstvom nepredvídateľných okamžikov, keď sme so zadržaným dychom sledovali pohyb a dopad loptičky. Po zápase zožali dlhotrvajúci potlesk. Prvé miesto vybojoval Peter Stredný, druhé Jozef Nemčík a tretie Michal Jenčo.

Nežné pokolenie odohralo súťaž so všetkými naj. Výmeny loptičiek sprevádzané nasadením, emóciami, vysvetľovaním pravidiel, výmenou rakiet ako aj rozhodcov a prestávky naplnené debatami. Napínavý súboj medzi najlepšími skončil víťazstvom Evky Hajníkovej, ktorá získala prvé miesto, na druhom mieste sa umiestnila Tatiana Papcunová a tretie miesto dosiahla Adriana Jenčová.

Všetci účastníci, ktorí vymenili domáce pohodlie za aktívny oddych so športovými priateľmi, si odnášali dobrý pocit a nezabudnuteľné zážitky z vydareného podujatia.

Fotografie z podujatia nájdete vo fotogalérii: fotogaleria/sportove-akcie/stolnotenisovy-turnaj/stolnotenisovy-turnaj-158sk.html

Dátum vloženia: 4. 1. 2018 10:11
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 1. 2018 10:14